Firma SAPPHIRE Technology wprowadziła do swojej oferty obudowę zewnętrzną SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3. Urządzenie pozwala podłączyć dedykowane karty graficzne do komputerów stacjonarnych, minikomputerów SFF, laptopów czy Mac Pros. Obudowa jest dostępna jako system barebone lub w gotowych zestawach z kartami graficznymi firmy Sapphire Technology.

SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 potrafi pomieścić karty graficzne PCI-Express x16 pełnej długości o mocy do 300 W. Wyposażono ją w port Thunderbolt 3 o maksymalnej przepustowości 40 Gb/s. Obudowa obsługuje funkcję ładowania PD (Power Delivery Charging), która jest w stanie ładować laptop z mocą do 60 W.

Inżynierowie zamontowali także interfejs Gigabit Ethernet oraz dwa porty USB. Zapewnia to sporo dodatkowych funkcji, szczególnie w urządzeniach nie posiadających tego.

SAPPHIRE oferuje specjalny pakiet cenowy na zakup obudowy GearBox z jednej z następujących kart graficznych SAPPHIRE:

  • SAPPHIRE GEARBOX Z NITRO+ RADEON RX 580 8G COMBO
    • Sugerowana cena: 578USD + VAT
  • SAPPHIRE GEARBOX Z NITRO+ RADEON RX 580 4G COMBO
    • Sugerowana cena: 538 USD + VAT
  • SAPPHIRE GEARBOX Z PULSE RADEON RX 580 8G COMBO
    • Sugerowana cena: 558 USD + VAT

Obudowa zewnętrzna SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3 jest dostępna jako system barebone w wybranych sklepach na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna to 339 USD + VAT.

Specyfikacja SAPPHIRE GearBox Thunderbolt 3
Połączenia z PC Thunderbolt 3 za pomocą kabla 40 Gbps
Wymiary obudowy 300 x 138 x 204 mm
Obsługa kart GPU
(karty graficzne nie
zostały dołączone)
Typ karty GPU Karty graficzne z pojedynczym/podwójnym gniazdem, o pełnej długości, PCI-Express x16
Maksymalne wymiary karty GPU 266 (L) x 125 (H) mm
Maks. obsługiwana moc karty GPU 300 W
Wyjścia graficzne W zależności od zainstalowanej karty graficznej
Magistrala PCI-Express PCI-Express x16 Gen 3.0
Wejście Thunderbolt 3 (USB-C do połączenia z PC)
Wyjścia 2 x USB 3.0, Gigabit Ethernet 10/100/1000
Zasilacz wewnętrzny 500 W

Poprzedni artykułGigabyte GeForce RTX 2070 Mini ITX 8G – szykuje się kolejny mini-ITX
Następny artykułZOTAC GeForce GTX 1060 6 GB G5X Destroyer – nowa karta mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.