Firma SanDisk zapowiedziała wprowadzanie modelu Z410. Nowy dysk SSD ma być przeznaczony na rynek konsumencki i będzie bezpośrednią kontynuacją serii Z400s. Model Z410 został wykonany w 15-nanometrowym procesie technologicznym i posiada kości TLC NAND flash do przechowywania danych, co pozwala na zapamiętywanie 3 bitów w jednej komórce. Średni czas do wystąpienia awarii (wytrzymałość MTTF) został określony na 1.75 miliona godzin.

SanDisk Z410

SanDisk Z410 będzie dostępny w trzech wariantach pojemnościowych: 120 GB (wytrzymałość 40 TB zapisu), 240 GB (wytrzymałość 80 TB zapisu) i 480 GB (wytrzymałość 120 TB zapisu). Każdy z modeli będzie posiadał odczyt na poziomie 535 MB/s, natomiast zapis wynosić będzie 445 MB/s.

Niestety, w chwili obecnej producent nie pokusił się jeszcze o ujawnienie pełnych cen i daty startu sprzedaży. Każdy z dysków SSD zostanie objęty 3 letnią gwarancją producenta.


ŹRÓDŁOsandisk.com
Poprzedni artykułAsus prezentuje monitory MG248Q, MG28UQ oraz MG24UQ
Następny artykułSapphire Radeon R9 390 TOXIC z chłodzeniem VaporX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.