Portal videocardz.com dotarł do pierwszych zdjęć potwierdzających rdzeń karty nVidia GeForce GTX 1050 Ti. Będzie on nosił oznaczenie GP107. Kilkanaście minut wcześniej opublikowaliśmy informacje o możliwej specyfikacji. Ze zdjęć widzimy także płytkę drukowaną z chińską marką, które jest wyposażone w dodatkowe 6-pinowe zasilanie. To jest oczywiście dodatkowy zabieg producenta, aby zwiększyć możliwości podkręcania. Domyślnie karta nie będzie wymagała takowego.

Widać również, że GP107 jest ciut mniejszy, aniżeli GP106 stosowany w karcie GeForce GTX 1060. Na zdjęciu widać również 4 kości pamięci po 1 GB, zatem wspomniany model otrzyma 4 GB pamięci GDDR5. Premiera nowego modelu powinna mieć miejsce za około dwa tygodnie.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułPoznaliśmy częściową specyfikację karty nVidia GeForce GTX 1050 Ti
Następny artykułWRC 6 – super odcinki specjalne oraz 14 rajdów sezonu
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.