Dwa miesiące temu, znany overclocker der8auer rozebrał procesor Ryzen Threadripper, aby zobaczyć jego wnętrze. Dla niego, jak i dla wielu osób zaskoczeniem była obecność czterech, zamiast dwóch rdzeni. AMD potwierdziło, że dwa pozostałe rdzenie to zwykłe atrapy. Wiele osób spekulował podobnie. Jednakże dokładniejsze śledztwo w wykonaniu der8auer ujawniło szokującą prawdę.

Okazało się, że kości nie są puste w środku. Posiadają normalny układ scalony, aczkolwiek nie przeszły zapewne testów jakościowych. I są to po prostu uszkodzone lub wyłączone rdzenie.

Aby to sprawdzić, der8auer zmuszony był uszkodzić jeden egzemplarz i odlutować rdzenie od podstawki.


ŹRÓDŁOeteknix.com
Poprzedni artykułStrike Suit Zero udostępnione za darmo na GameSessions
Następny artykułDivinity: Original Sin 2 – zagraj nieumarłymi, elfami, krasnoludami i nie tylko
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments