AMD w pocie czoła przygotowuje mobilne procesory Ryzen 5 PRO Mobile. Mają to być jednostki oparte na architekturze Zen oraz Vega. AMD obiecuje bardzo duży skok wydajnościowy, w porównaniu do poprzedniej generacji. Dodatkowo zapowiada sporą konkurencję wobec procesorów Intel Core i5, opartych na architekturze Kaby Lake. Poniższe zdjęcie obrazuje orientacyjną wydajność nowych jednostek.

Ryzen 5 PRO Mobile

Nie wiadomo jest na razie, jaki to model i ile posiada zasobów. Ale 3-krotnie lepsza wydajność od A12 Bristol Ridge i 30% lepsza od Kaby Lake w zastosowaniach wielowątkowych rodzi duże nadzieje.


Poprzedni artykułStoisko Genesis będzie obfitowało w różne atrakcje oraz dużo gości
Następny artykułIntel Coffee Lake – premiera desktopowych procesorów 8 generacji
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.