Firma TP-Link otrzymała nagrodę w konkursie wzornictwa – iF Design Award za router Archer C5400. Jest to trzypasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy MU-MIMO, dedykowany dla graczy oraz innych wymagających użytkowników. Jego największą zaletą są trzy pasm sieci bezprzewodowej. Każde z nich można wykorzystać do różnego rodzaju zadań: jedno do grania, drugie do strumieniowania multimediów, a trzecie do innych rzeczy.

Router wykorzystuje technologię Smart Connect, która automatycznie wybiera najlepsze pasmo dla każdego z połączonych z siecią urządzeń. Kolejną pomocną technologią jest MU-MIMO, która pozwala na zwiększenie wydajności komunikacji między urządzeniami. Router wspierany przez tę technologię wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie.

TP-Link Archer C5400

Ciekawymi zaletami jest osiem anten oraz technologia Beamforming. Razem pozwalają na wykrycie lokalizacji połączonych urządzeń i wysłanie silniejszego sygnału w ich kierunku, aby uzyskać stabilne połączenie. Dzięki technologiom NitroQAM (1024-QAM) oraz 4-Stream Archer C5400 osiąga do imponujące prędkości; w paśmie 2,4GHz do 1000Mb/s, a w dwóch pasmach 5GHz do 2167Mb/s.

TP-Link Archer C5400

Prócz tego znajdziemy:

  • cztery gigabitowe porty Ethernet
  • porty USB 2.0 i USB 3.0
  • gigabitowy port WAN
  • Wyłącznik transmisji bezprzewodowej

TP-Link Archer C5400

Router jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.


Poprzedni artykułBiostar zaprezentował dwie płyty mini-ITX – RACING Z270GTN i RACING B250GTN
Następny artykułTenda P1002P – nowy gigabitowy adapter sieciowy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.