Niedawno wydany patch dla sterowników AMDGPU ujawnił sporo podobieństw rdzenia Vega 10 do Fiji. Jedną z pewnych wartości jest ilość procesorów strumieniowych, które mają wynosić 4096. Pokazują to wpisy gfx.config.max_shader_engines = 4 i Adev-> gfx.config.max_cu_per_sh = 16. Być może pozwoli to umieścić także na karcie aż 256 jednostek teksturujących i 64 jednostki renderujące.

AMD - budowa rdzenai Fiji

Wcześniejsze informacje mówiły o pamięciach HMB2, których mają być dwa stosy. Oznacza to najpewniej zwężenie samego interfejsu do 2048-bitów, zamiast 4096-bitów w jaki wyposażono Radeona Fury X. Na razie pozostaje nam tylko czekać na oficjalne potwierdzenia od samego AMD.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułAMD pracuje nad trzema układami AMD Radeon RX Vega
Następny artykułDarksiders III z dużą ilością nowych grafik z gry od studia Gunfire Games
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.