Razer zaprezentował Razer Phone – pierwszy smartfon na świecie, skierowany do profesjonalistów. Urządzenie wyposażono w pierwszy na świecie ekran 120 Hz UltraMotion. Wspomniana technologia synchronizuje częstotliwość odświeżania obrazu wyświetlacza z procesorem graficznym. Działa to na podobnej zasadzie, co G-Sync, czy FreeSync. Ekran ma rozdzielczość 2560×1140 pikseli oraz przekątną 5.7 cala. Zastosowano tutaj ekran IGZO LCD.

W ramki wokół wyświetlacza wbudowano głośniki, które są wspomagane przez dedykowane wzmacniacze oraz technologię Dolby Atmos. Certyfikowane przez THX złącze audio USB-C razem z 24 bitowym cyfrowym konwerterem dźwięku (DAC) zagwarantuje audiofilską jakość dźwięku dostarczaną do ulubionych słuchawek.

Razer Phone

Sercem Razer Phone jest Qualcomm Snapdragon 835, wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej. Na dane przeznaczono aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Długą żywotność smartfona ma zapewnić akumulator o pojemności 4 000 mAh. Dzięki temu gracze mogą się cieszyć swoją ulubioną rozrywką przez cały dzień, a technologia Qualcomm Quick Charge 4+ pozwoli na szybkie ponowne naładowanie akumulatora.

Razer Phone

Dzięki aplikacji Razer Game Booster użytkownicy mogą w pełni zapanować nad rozgrywką, a najlepszy w swojej klasie układ chłodzenia zmniejszy tzw. throttling (obniżenie taktowania procesora), aby zmaksymalizować moc i wydajność smartfona.

Razer Phone

Razer Phone posiada dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 Mpix. Dwutonowa lampa błyskowa pozwoli na dobre dobranie oświetlenia do zdjęć. Oprogramowanie do zdjęć posiada płynne i szybkie przybliżenie.

Razer Phone

Smartfon mierzy tylko 8 mm grubości i posiada elegancki korpus. Jako system zainstalowano czystego Androida z aplikacją Nova Launcher Prime. Jest ona zintegrowana z Asystentem Google. Pozwoli na dostosowanie systemu do własnych potrzeb i preferencji.

Razer Phone


Poprzedni artykułFall of Light udostępnione na komputery z systemem macOS
Następny artykułTrust Primo PowerBank 8800 MAh – świetny budżetowy powerbank
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.