Firma Razer wprowadziła na rynek Razer Core X, zewnętrzną obudowę na kartę graficzną dla laptopów. Urządzenie wyposażone jest w standardowe złącze Thunderbolt 3 (USB-C) do połączenia z laptopem. Pozwala to na przesył danych z prędkością do 40 Gb/s. Dzięki temu Razer Core X jest kompatybilny z systemami Windows 10 i macOS.

Zewnętrzna obudowa posiada wbudowany zasilacz ATX 650 W. Jest to konieczne, aby móc w nią włożyć najpotężniejsze karty graficzne. Dodatkowo złącze Thunderbolt 3 pozwala na ładowanie laptopa mocą 100W.

Razer Core X

Aluminiowa obudowa posiada otwory wentylacyjne i dodatkowe chłodzenie. Pozwala to efektywnie oddawać ciepło i zapewnia najlepsze warunki termiczne.

Razer Core X

Proces instalacji kart graficznych za pomocą Razer Core X zajmuje dosłownie sekundy. Aluminiową kieszeń można łatwo wysunąć, a samą kartę mocuje się za pomocą śrubek skrzydełkowych, bez użycia dodatkowych narzędzi. Rozwiązanie to stworzone zostało z myślą o przyszłej wymianie starych kart na nowe.

Razer Core X

Razer Core X dostępny jest w cenie 299,99 euro na terenie USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Chin a wkrótce także krajów nordyckich, Australii, Hong Kongu, Japonii, Singapuru i Tajwanu.

Razer Core X

The Razer Core V2 jest dostępny w cenie 519 euro na terenie USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, krajów nordyckich, Chin, Australii, Hong Kongu, Japonii, Singapuru i Tajwanu.


Poprzedni artykułSilverStone Nightjar NJ450-SXL – pasywny zasilacz dla mini-ITX
Następny artykułRapoo E2710 – multimedialna klawiatura do salonu i biura
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.