Firma Razer zaprezentowała odświeżoną wersję jednej ze swoich klawiatur – Razer BlackWidow Chroma V2. Model ten został wprowadzony na rynek w 2010 roku. Klawiatura posiada mechaniczne klawisze o sile aktywacji na poziomie 50 g (Green) lub 45 g (Orange / Yellow). Ich żywotność szacuje się na około 80 milionów naciśnięć, co stanowi najwyższą wartość osiąganą przez klawiatury mechaniczne obecnej generacji.

Razer BlackWidow Chroma V2

Warto odnotować, że nowe przełączniki Razer Yellow posiadają cichą, liniową konstrukcję oraz obniżona głębokość. Przełączniki zostały zoptymalizowane z myślą o graczach FPS i MOBA, którzy w ciągu jednej rozgrywki wciskają niektóre klawisze nawet po kilka tysięcy razy.

Razer BlackWidow Chroma V2 to również efekty świetlne w technologii Razer Chroma. Można ustawić indywidualne podświetlenie każdego klawisza paletą 16.8 miliona barw. Konkretne profile podświetlenia mogą być utworzone za pomocą oprogramowania Razer Synapse oraz udostępnione milionom innych użytkowników poprzez Razer Chroma Workshop. Podświetlenie zostało zintegrowane również z popularnymi grami, takimi jak: „Call of Duty®: Black Ops III”, „Overwatch” czy „Blade and Soul” oraz wieloma innymi. Dedykowane im profile pozwalają na wyświetlanie elementów pomocy, odzwierciedlenie akcji gry i inne efekty.

Wybrane modele Razer BlackWidow Chroma V2 są już w sprzedaży. Cena wynosi 199 Euro.


Poprzedni artykułIntel Challenge Katowice 2017 kolejny raz z udziałem kobiet
Następny artykułNowy zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare – Rave in the Redwoods
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.