Raspberry Pi Foundation wypuściło na rynek minikomputer Raspberry Pi Zero 1.3. Nowa rewizja posiada na jednym z krótszych boków port dla zewnętrznej kamery. Przyda się on na pewno wielu osobom, budującym różnego rodzaju urządzenia. Aby zmieścić nowy port, należało lekko przebudować płytkę, poprzesuwać niektóre obwody elektroniczne oraz inne części.

Raspberry Pi Foundation przygotowała na pierwszą partię 30 000 sztuk Raspberry Pi Zero 1.3, a w niedługim czasie powinna ruszyć stała produkcja nowej płytki.


Poprzedni artykułRavcore Trident – głośniki 2.1 dla graczy z podświetleniem LED
Następny artykułIBM udostępnia komputer kwantowy na platformie IBM Cloud
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.