Raja Koduri, szef AMD Radeon Technologies Group udostępnił kilka informacji odnośnie nadchodzącej architektury Vega 10. Kilka dni temu miał okazję spotkać się z inżynierami zajmującymi się projektowaniem procesorów grafiki. Okazuje się, że prace są na bardzo zaawansowanym poziomie i już niedługo pojawią się pierwsze próbki inżynieryjne Graphics Core Next 5.

Vega 10 ma zapewnić o wiele lepszy stosunek wydajności na Wat, niż Polaris, a także ma być o wiele bardziej energooszczędna i wydajniejsza. Według wstępnych danych układ ma posiadać 4096 procesorów strumieniowych rozdzielone pomiędzy 64 jednostki obliczeniowe. Tym samym karta może być realnym konkurentem dla rdzenia nVidia GP104 lub nawet GP102. Warto nadmienić, że całość ma być wspomagana przez pamięci HBM2.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułPanOptyka nr 56 i ustawa antyterrorystyczna
Następny artykułRadeon RX 480 pobiera za dużo prądu z szyny PCI-Express
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.