Portal ComputerBase.de ujawnił ciekawe wyniki testów kart graficznych Radeon RX Vega 64 i GeForce GTX 1080 Ti. W nowo wydanej grze Forza 7 w trybie DX12, Radeon pokonuje kartę GeForce w kilku testach. Wydawać by się mogło, że to jakieś niedociągnięcie redaktorów, ale sama NVIDIA potwierdziła te wyniki. Spójrzmy jednakże na platformy testowe oraz oprogramowanie, jakich użyto do testów.

Radeon RX Vega 64 GeForce GTX 1080 Ti w DX12

Użyto procesora Intel Core i7-6850K (6 rdzeni) o taktowaniu 4.3 GHz, 16 GB pamięci DDR4-3000 oraz płyty głównej Asus Z270 Deluxe. Drugim zestawem był procesor Ryzen, taka sama ilość RAMu oraz płyta główna Asus ROG Crosshair VI Hero.

Radeon RX Vega 64 GeForce GTX 1080 Ti w DX12

Jeżeli chodzi o sterowniki to zastosowano Radeon Crimson ReLive Edition 17.9.3 oraz GeForce Game Ready Driver 385.69, które zoptymalizowano pod kątem gry Forza 7.

Radeon RX Vega 64 GeForce GTX 1080 Ti w DX12

Jak wytłumaczyć tak dziwne wyniki? Jedynym sensownym powodem są źle dopracowane sterowniki NVIDIA. We wszystkich udostępnionych do tej pory testach, karty RX Vega 64 przegrywały z GeForce GTX 1080. Aż tutaj nagle nowe grafiki od AMD są lepsze od GeForce GTX 1080 Ti i to o 23%.

Aktualizacja:
Zrobiono testy z użyciem nowych sterowników NVIDIA oraz Radeon.


ŹRÓDŁOeteknix.com
Poprzedni artykułStar Wars: Battlefront 2 ze zwiastunem fabuły i nie tylko
Następny artykułDreadnought otrzymuję aktualizację 1.9.0 z wieloma zmianami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.