W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o kartach graficznych Radeon RX 630, Radeon RX 640 oraz Radeon RX 650. Miałyby to być odświeżone rdzenie Polaris z poprzedniej generacji – Radeon RX 540, Radeon RX 550 oraz Radeon RX 560. Informacje takie zostały wyciągnięte ze sterowników AMD Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.4.3. Byłby to zatem drugi już rebranding architektury Polaris na przestrzeni 3 lat od jej premiery.

Radeon RX - Polaris rebrandingTym samym firma zrobiłaby naprawdę bardzo zły krok w stosunku do swoich klientów – zamknięcie rdzeni NAVI na średnią i wysoką półkę wydajnościową. Będzie to wyglądało jeszcze gorzej, niż w przypadku NVIDIA i serii GTX 16XX.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułBIOSTAR A68N-2100E – płyta główna mini-ITX dla domu i biura
Następny artykułRAGE 2 otrzyma co miesiąc nowy dodatek oraz sporo aktualizacji
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.