Pojawiły się niepotwierdzone w pełni informacje o karcie graficzne Radeon RX 5600 XT. Ma ona bazować na rdzeniu Navi 10, czyli tym samym, co seria Radeon RX 5700. Na pokładzie znajdą się 2304 Procesory Strumieniowe, pracujące z zegarem 1235 MHz. Całość ma współpracować z 6 GB pamięci GDDR6 o taktowaniu 12 000 MHz i 192-bitowej szynie danych. W porównaniu do Radeona RX 5700 będziemy mieli mniej pamięci RAM oraz mniejszą szynę danych.

Tym samym Radeon RX 5600 XT może mieć przepustowość na poziomie 288 GB/s oraz TDP w okolicach 150 W. Z portów możemy się spodziewać HDMI 2.0b oraz 3 x DisplayPort 1.4.

Jeżeli specyfikacja będzie prawdziwa, to karta GeForce GTX 1660 Ti może mieć duży problem do pokonania. Co ciekawe, wydajność może być zbliżona do GeForce RTX 2060, ale nie większa.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułZmiany w ESEA MountainDew League! Jak będzie z awansem do ESL Pro League?
Następny artykułGG.BET ujawniło pełną listę uczestników zbliżającego się turnieju!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.