Prolimatech wprowadziło na rynek chłodzenie niskoprofilowe Samuel 17. Konstrukcja posiada wymiary 121.2 x 120 x 45 mm oraz waży 410 gramów. W chłodzeniu zastosowano sześć miedzianych rurek heatpipe, które odprowadzają ciepło z procesora prosto na 36 aluminiowych finów. Podstawka stykająca się z procesorem posiada wymiary 35 x 35 x 5 mm oraz została pokryta dodatkową warstwą niklu.

Prolimatech Samuel 17 posiada ogromną powierzchnię oddawania ciepła. Na radiatorze możemy zamontować aż 120 mm wentylator, aczkolwiek producent deklaruje możliwość 140 mm. Żeberka w radiatorze są od siebie oddalone w odpowiedniej odległości, a co najważniejsze nie ma możliwości skaleczenia się o nie.

Bonusem całej konstrukcji jest możliwość chłodzenia wielu dodatkowych elementów na płycie głównej, jak np. układ zasilania, czy pamięci RAM. Prolimatech deklaruje zgodność z podstawkami: Intel LGA 775,1156, 1366 oraz AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 i FM2.

Prolimatech Samuel 17

Sugerowana cena detaliczna Prolimatech Samuel 17 ma wynosić 150 złotych.


Poprzedni artykułZalman bankrutuje?
Następny artykułMSI Z97I GAMING ACK – model idealny dla graczy lubiących małe komputery
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.