Chińska strona Bench.Life dotarła do informacji, jakoby firma Intel zmieniła plany wypuszczenia na rynek procesorów Intel Skylake-X i Kabylake-X. Oba modele współpracowałyby z chipsetem X299, który stałby się nową platformą HEDT o nazwie Intel Basin Falls. Wstępne plany zakładały 31 tydzień, czyli 31 lipiec – 6 sierpnia. Teraz okazuje się, że jest to 25 tydzień, czyli 19 – 25 czerwca.

Intel Skylake-X i Kabylake-X

Oba procesory Intel Skylake-X i Kabylake-X będą dedykowane podstawce LGA2066 (socket R4). Nie będą posiadały także zintegrowanej karty graficznej. Pierwszy z nich ma posiadać 4 rdzenie, natomiast drugi aż 10 rdzeni. Według Bench.Life premiera nowych jednostek ma się odbyć już podczas targów Computex 2017, czyli na przełomie maja i czerwca tego roku.

Intel Skylake-X i Kabylake-X - X299

Zastanawiające są ten nagłe zmiany terminów. Aczkolwiek biorąc pod uwagę te dwie informacje: AMD szykuje Ryzen 9 z 12 rdzeniami i 24 wątkami! oraz Chipset AMD X399/X390 dla HEDT pod procesory Ryzen – prawda czy fałsz? nie można niczego wykluczać.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułAMD tworzy własny zrównoważony plan zasilania dla Windows 10
Następny artykułESL Mistrzostwa Polski 2017 – finały odbędą się w Katowicach pod koniec kwietnia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.