Firma Intel świętuje w tym miesiącu dziesięciolecie procesorów Core 2 Duo. Dokładnie 27 lipca 2006 roku na rynku zadebiutowały układy, oparte na rdzeniu Conroe. Jak wiele osób pamięta, w tamtym okresie dominację w kwestii wydajnościowej wiodła firma AMD ze swoimi jednostkami Athlon 64. Niestety, z tego też powodu ich ceny były dość wysokie. Firma Intel natomiast posiadała architekturę NetBurst, która mimo wysokich taktowań, okazywała się słaba.

Tamtego pamiętnego dnia zadebiutowało na rynku 5 jednostek:

  • Intel C2E X6800 – 2.93GHz i 4MB
  • Intel C2D E6700 – 2.66GHz i 4MB
  • Intel C2D E6600 – 2.40GHz – 4MB
  • Intel C2D E6400 – 2.13GHz – 2MB
  • Intel C2D E6300 – 1.86GHz – 2MB

Jako, że w tamtym okresie nasz portal jeszcze nie działał, to polecamy świetną recenzję serwisu PCLab.pl: Intel Core 2 Duo i Core 2 Extreme – test najnowszych procesorów. Imperium kontratakuje! Jeżeli spojrzeć na ceny z tamtego okresu, to było dość drogo, jak na ówczesne czasy i taniej dało radę kupić kartę graficzną ze średniego segmentu 🙂


Poprzedni artykułGigabyte wprowadza kartę GeForce GTX 1060 Mini ITX OC
Następny artykułiiyama GE2488HS-B2 – monitor dla graczy z technologią FreeSync
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.