Firma AMD ogłosiła, że procesory Ryzen 5 trafią na światowe rynki we wtorek 11 kwietnia 2017 roku. W sklepach pojawią się, aż 4 różne modele Ryzen 5: 1400, 1500X, 1600 i 1600X. Te nowe procesory zaprojektowano, aby wprowadzić innowację na masowy rynek procesorów poniżej 300 dolarów oferując produkt dla graczy i twórców o znakomitym stosunku ceny do wydajności.

Product Line Model Rdzenie Wątki Zegar bazowy (GHz) Zegar Boost (GHz) Chłodzenie TDP (Waty) Sugerowana cena
Ryzen 5 1600X 6 12 3.6 4.0 Brak 95 ~1210 zł
Ryzen 5 1600 6 12 3.2 3.6 Wraith Spire 65 ~1090 zł
Ryzen 5 1500X 4 8 3.5 3.7 Wraith Spire 65 ~919 zł
Ryzen 5 1400 4 8 3.2 3.4 Wraith Stealth 65 ~819 zł

Ponadto przedstawiamy niżej komentarze partnerów odpowiedzialnych za płyty główne poruszające temat zapotrzebowania rynkowego:

  • „W MSI cieszymy się bardzo z powodu tak przytłaczającego zapotrzebowania na dedykowane procesorom Ryzen płyty główne X370 XPOWER GAMING TITANIUM oraz B350 TOMAHAWK. Przygotowaliśmy się na natychmiastowe zwiększenie produkcji.” – Ted Hung, wiceprezes ds. sprzedaży płyt głównych MSI
  • „Nasze płyty główne z serii Prime oraz Crosshair VI Hero są napakowane unikalną technologią, dzięki czemu pozwalają wydobyć pełnię wydajności z potężnych procesorów AMD Ryzen – i zapotrzebowanie na nie jest ogromne!” – Joe Hsieh, korporacyjny wiceprezes i główny menedżer w Motherboard Business Unit ASUS.
  • „Tak duże zapotrzebowanie na płyty główne takie, jak oferujące najlepszą w swojej klasie wydajność modele GIGABYTE, nie jest przypadkowe. Każda płyta główna GIGABYTE dla procesorów AMD Ryzen za sprawą wysokich standardów jakościowych i przywiązania do każdego detalu produkcji to wyznacznik wydajnościowy dla graczy i entuzjastów – dlatego spodziewajcie się większej liczby płyt głównych GIGABYTE w nadchodzących tygodniach.” – Henry Kio, wiceprezes GIGABYTE ds. sprzedaży
  • „Z całego świata otrzymujemy sygnały o potężnym zapotrzebowaniu na płyty główne ASRock AM4. Produkujemy obecnie na pełnych mocach produkcyjnych, aby sprostać tym wymaganiom rynkowym.” – James Lee, wiceprezes ASRock

Zaprezentowano także chłodzenia z jakimi będą dostępne nowe procesory. Model R5 1600X będzie sprzedawany bez chłodzenia. Modele R5 1600 i R5 1500X wyposażone będą w chłodzenie Wraith Spire. Najsłabszy model R5 1400 otrzyma chłodzenie Wraitch Stealth.

ryzen-5-coolers

Teraz należy czekać na pierwsze przecieki testów wydajności nowych CPU. Firma AMD zapowiada, że konkurencja dla Intela będzie godna.


ŹRÓDŁOamd.com
Poprzedni artykułElite: Dangerous przewidziało odkrycie systemu Trappist 1
Następny artykułSniper Ghost Warrior 3 ze zwiastunem o braterskiej miłości
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.