Kilka dni temu miało miejsce oficjalne wprowadzenie do sprzedaży procesorów Intel Core 9 generacji. Po godzinie 15 czasu polskiego zdjęte zostało NDA na udostępnianie oficjalnych wyników testów. Okazuje się, że firma AMD nie pozostała bierna w tym temacie. Postanowiła obniżyć ceny swojego flagowego procesora Ryzen 7 2700X o kilkanaście dolarów. Warto zaznaczyć, że jest on bezpośrednim konkurentem Core i7-8700K.

Ryzen 2000

Przypomnijmy, że Ryzen 7 2700X w dniu premiery kosztował 329 dolarów. Aktualnie procesor można znaleźć w sklepach na Amazonie oraz Newegg za niecałe 279 – 293 dolary. Jest to zatem dość spora obniżka i powinna skusić niejednego gracza.

AMD Ryzen EOL

Warto tutaj zaznaczyć, że w ostatnich dwóch tygodniach ceny procesorów Intel Core 8 generacji poszybowały w górę. A to za sprawą problemów z produkcją oraz dostawami. Aktualna cena modelu Core i7-8700K waha się pomiędzy 379 – 399 dolarów. Jest to zatem bardzo duża podwyżka, nieadekwatna do oferowanej przez niego wydajności.


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułMSI MPG Z390I Gaming Edge AC – nowa płyta główna mini-ITX
Następny artykułASRock Z390M-ITX/ac – mini-ITX dla 9 generacji procesorów Core
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.