Na stronie sprzętowej firmy Intel pojawił się procesor Core i7-8809G. Będzie to czterordzeniowa jednostka z układem graficznym Vega. Wspominaliśmy już o tych nowych modelach kilka razy, jednakże dopiero teraz zostały one częściowo oficjalnie ujawnione. TDP producent ustalił na poziomie 100W, co wydaje się rozsądne bardzo, biorąc po uwagę możliwości całego układu.

Intel Core i7-8809G

Co ciekawe, procesor Core i7-8809G będzie posiadał odblokowany mnożnik, co pozwoli zwiększyć jeszcze bardziej możliwości. Pytanie, czy prócz podkręcania samych rdzeni, będzie można zwiększyć taktowanie układu graficznego?

Aktualnie mamy informacje o tych trzech układach:

  • Intel Core i7-8809G CPU
  • Intel Core i7-8705G CPU
  • Intel Core i7-8706G CPU

ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułP10050, P16750 oraz P20100 – tanie powerbanki od ADATA
Następny artykułJak zagrać w Overwatch przy użyciu pięciu fidget spinnerów?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.