AMD zrobiło pokaz możliwości swoich nadchodzących procesorów Zen. W krótkim teście renderowania sceny w programie Blender, procesor AMD Zen zmierzył się z Intel Broadwell-E. Obie jednostki otrzymały takie samo taktowanie, które wynosiło 3 GHz. Co więcej, układy miał po 8 rdzeni i 16 wątków. Warto obejrzeć cały film od początku i krótko posłuchać o nowych procesorach AMD.

Jak mówi Lisa Su oraz Mark Papermaster, nowe jednostki zostały zaprojektowane od zera. Dzięki temu inżynierowie mogli się skupić na trzech obszarach: wydajności, przepustowości oraz energooszczędności. Wprowadzono nową pamięć podręczną oraz 14nm proces technologiczny FinFET. Na koniec trzeba powiedzieć, że pojawi się nowa podstawka o oznaczeniu AM4.


Poprzedni artykułOkhlos – wskocz w sandały antycznych greckich filozofów
Następny artykułGigabyte Brix GB-BACE-3160 – minikomputer dla oszczędnych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.