Premiera procesorów AMD Ryzen, wymusiła na Intelu zmianę daty premiery procesora Core i7-7740K. Aktualna data to 12 czerwca 2017 roku. Prezentacja nowych produktów ma się odbyć podczas PC Gaming Show na targach E3. Do premiery procesora dołączy zapewne tańsza jednostka Core i5-7640K i chipset X299. W tym ostatnim przypadku producenci będę mogli ogłosić oficjalnie pierwszą falę płyt głównych na gnieździe LGA2066.

Procesor Core i7-7740K zbudowany jest na architekturze Kaby Lake-X w 14 nm procesie technologicznym. Posiada 4 rdzenie oraz 8 wątków. Do tego dochodzi dwukanałowy kontroler pamięci i brak zintegrowanej karty graficznej. Według przecieków jednostka centralna może posiadać nawet 28 linii PCI-Express gen 3.0.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułGra Prey ukończona w 44 minuty. Czekamy na kolejne rekordy przejścia.
Następny artykułGra Prey ukończona w 13 minut. Czy ten rekord zostanie pobity?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.