Firma PQI wprowadziła do sprzedaży pamięć Connect 201. Pendrive posiada dwa interfejsy USB: standardowy USB 2.0 oraz wtyczkę micro USB, która umożliwia podłączenie przenośnej pamięci do smartfonów i tabletów z systemem Android posiadających funkcję hostu OTG (On the Go) bez użycia żadnych przejściówek.

Connect 201 jest dostępny w różnych pojemnościach: 8GB, 16GB lub 32GB, a osłonę zapewnia stylowa aluminiowa obudowa, która jest wytrzymała i chroni przez kurzem, zanieczyszczeniami. Prócz tego producent wyposażył pamięć w oprogramowanie Ur-Smart, które oferuje mobilne konto poczty e-mail, umożliwia szyfrowanie danych, łatwy transfer plików pomiędzy nośnikami czy możliwość zablokowania komputera przed niepowołanymi osobami. Dodatkowo, dzięki oprogramowaniu DrUFD użytkownik może przywrócić stan początkowy systemu plików w pamięci przenośnej. Do urządzenia dołączona jest 60-dniowa wersja trial programu antywirusowego NORTON 2013.

PQI Connect 201

Pendrive Connect 201 współpracuje z systemami operacyjnymi: Android, Windows 2000, XP, Vista, 7,8 oraz Mac OS 10.x.

Sugerowane ceny detaliczne produktów wynoszą: 8GB – 59,9 PLN, 16GB – 89 PLN, 32GB – 139 PLN. Produkty objęte są dożywotnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułZalman ZM-S600B – miniaturowe głośniki bluetooth
Następny artykułCooler Master CM 690 III – trzecia udoskonalono odsłona kultowej obudowy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.