W Internecie pojawiło się zdjęcie karty graficzne PowerColor RX Vega Nano Edition. Czy końcówka nazwy brzmi znajomo? Jak zapewne każdy pamięta, była to swojego czasu jedna z najpotężniejszych kart graficznych na rynki w edycji mini-ITX. Chodzi mianowicie o Radeona R9 Nano, który zadebiutował 27 sierpnia 2015 roku. A niecały rok temu w sierpniu pokazano koncepcję kart RX Vega Nano.

Wracając do PowerColor RX Vega Nano. Karta będzie oparta na rdzeniu RX Vega 56, który z jednej strony jest dość ciekawym modelem pod względem wydajności. Z drugiej zaś pobiera ogromne ilości energii. Pytanie, jak PowerColor poradziło sobie z tym? Ze zdjęcia widzimy, że karta będzie zasilana dwoma wejściami: 8 + 6 pin, co może świadczyć o dużej prądożerności.

PowerColor RX Vega Nano Edition

Za chłodzenie ma odpowiadać jeden wentylator i dość pokaźnych rozmiarów wentylator.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułGalactic Civilizations II: Ultimate Edition za darmo na Humble Bundle
Następny artykułState of Decay 2 – udostępniono pierwsze 22 minuty rozgrywki
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.