Firma Plextor wprowadziła na polski rynek dyski Plextor S3C i Plextor S3G. Są one przeznaczone dla osób, które chcą zmodernizować swój komputer. Urządzenia zostały wyposażone pamięci TLC NAND firmy Hynix, wykonane w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym. Ich pracą zarządza kontroler Silicon Motion SM2254. Prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu są na poziomie 550 MB/s i 520 MB/s. Szybkość operacji odczytu i zapisu losowego wynosi 92K i 79K IOPS.

Dyski zostały wyposażone w technologię PlexNitro, która umożliwia wykorzystanie pełnej pojemności dysku twardego. Dodatkowo mamy dostępne również PlexCompressor, PlexVault oraz PlexTurbo.

Plextor - PlexNitro

Dyski Plextor S3 są dostępne w wariantach o pojemności 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz z interfejsami SATA 3 (S3C) i M.2 2280 (S3G). Sugerowane ceny detaliczne obu wersji wynoszą odpowiednio 262 zł, 448 zł i 980 zł. Dyski są objęte 3-letnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułESPORT NOW 2017 odwiedziło ponad 16 tys. osób
Następny artykułAdam Skorupa komponuje muzykę do gry Ancestors
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.