Portal videocardz.com dotarł do pierwszych zdjęć płyty głównej ASUS ROG Strix X470-I Gaming. Płyta główna jest bardzo podobna do obecnie dostępnego modelu ASUS ROG Strix X370-I Gaming (test niedługo pojawi się na portalu). Sekcja zasilania jest ośmiofazowa, mamy również dostępny radiator. Na płycie można zamontować procesory pasujące do gniazda AM4. Do tego dochodzą dwa banki pamięci DDR4 3600(OC)MHz.

ASUS ROG Strix X470-I Gaming

Dostępne są 4 porty SATA 6 Gb/s i dwa M.2. Jedno znajduje się pod radiatorem, a drugie z tyłu płyty. Płyta posiada także złącze PCI-Express x16. Jeżeli chodzi o kodek dźwiękowy to będzie to najpewniej ROG SupremeFX (Realtek ALC1220).

ASUS ROG Strix X470-I Gaming

Na tylnym panelu znajdziemy: HDMI, 4 x USB 3.1 Gen1, 2 x USB 3.1 Gen2, Intel I211-AT ROG GameFirst IV Anti-surge LANGuard, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 oraz 3 złącza mini-Jack.

ASUS ROG Strix X470-I Gaming

Cena powinna być podobna do tej obecnej.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułStar Citizen: Around the Verse – UK Studio Update
Następny artykułKingston A1000 PCIe NVMe SSD – nowy dysk na złączu M.2
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.