Serwis videocardz.com dotarł do informacji, jakoby nVidia szykowała kartę graficzną GeForce GTX 1050. Nowy model w rodzinie Pascali miałby mieć oznaczenie GP107. Na pokładzie znalazło by się 768 rdzeniu CUDA, czyli aż 512 mniej aniżeli w rdzeniu GP106-400. Towarzyszyć temu ma 4 GB pamięci GDDR5 na 128 bitowym interfejsie, 87 jednostek teksturujących i 48 ROPów.

GeForce GTX 1050 - potencjalna specyfikacja

Informacje podają także maksymalny pobór mocy 75 Watów, czyli karta nie będzie potrzebowała dodatkowej wtyczki zasilania. Tym samym model ten może stać się łakomym kąskiem dla zestawów mini-ITX. Przewidywana premiera karty ma nastąpić w połowie października tego roku.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułPolish DOTA2 League nawiązuje współpracę z Genesis
Następny artykułRavcore Hybrid – hybrydowa klawiatura dla gracza i normalnej pracy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.