Do Internetu przeciekły zdjęcia oraz pierwsze informacje odnośnie spodziewanej premiery karty graficznej nVidia GeForce GTX 1060. Co ciekawego mówią nam udostępnione slajdy? Nie znamy pełnego oznaczenia rdzenia graficznego, ale wiemy że będzie on posiadał 1280 rdzeni CUDA o taktowaniu 1. 70 GHz, taktowanie pamięci na poziomie 8 GHz oraz 192 bitowy interfejs pamięci GDDR5.

Karta GeForce GTX 1060 będzie wymagała dodatkowego, 6-pinowego zasilania, a jej TDP ma wynosić około 120 Watów. Dodatkowo wydajność ma być wyższa o około 15%, wydajność w VR wyższa o 25% oraz efektywność energetyczna lepsza o 40%, w porównaniu do Radeona RX 480. Oficjalna premiera i testy przez niezależne redakcje, pokażą jak to się ma w praktyce. No i oczywiście cena 🙂


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułAMD pokazuje nowy system nazewnictwa kart graficznych
Następny artykułTP-Link Groovie Riple – słuchaj muzyki gdzie chcesz
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.