Portal videocardz.com dotarł do informacji dotyczących karty NVIDIA Volta GV100. Pierwsze wzmianki o takim modelu dostarczyli deweloperzy programu AIDA64, zamieszczając na Facebooku krótką informację. Redaktorzy videocardz.com dopytali się o więcej szczegółów. Na początku zespół AIDA64 myślał, że natrafił na GeForce GTX 1080 Ti, ale później się okazało że jest to architektura GV100.

First sign of the new nVIDIA flagship GPU, codenamed Volta has appeared on the horizon and its PCI device ID is 1D81 = Graphics Device [GV100]

Posted by AIDA64 on Montag, 20. Februar 2017

Według numeracji może to sugerować najwyższy lub jeden z najwyższych modeli, aczkolwiek obecnie nic nie jest pewne. Jedno jest pewne – NVIDIA posiada pierwsze próbki inżynieryjne.

nVidia Volta


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułGenesis Vanad 750 – urządzenie do zarządzania kablem od myszki
Następny artykułMSI wprowadza Radeon RX 460 2GT LP i Radeon RX 460 4GT LP
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.