W sieci pojawiła się niestwierdzona informacja, jakoby NVIDIA szykowała układy Volta w wykonane w procesie technologicznym 10 nm lub 12 nm. Byłby to duży przeskok, zarówno energetyczny jak i wydajnościowy. Po pierwsze pozwoliłoby to na tej samej powierzchni umieścić więcej tranzystorów. Po drugie zmniejszy się zapotrzebowanie na pobierane Waty oraz wydzielane ciepło. Tym samym karty będą mogły być mniejsze, a układy chłodzenia cichsze.

nVidia GPU Road, sprzęt

Premiera architektury Volta nie jest obecnie znana. Wczesne wykresy sugerowały 2018 rok, ale według nas w tym okresie NVIDIA wyda odświeżone rdzenie na architekturze Pascal.


ŹRÓDŁOhothardware.com
Poprzedni artykułConan Exiles – nowy zwiastun oraz zapowiedziano Barbarian Edition
Następny artykułObsidian Entertainment uzbierało pieniądze na Pillars of Eternity II
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.