Redaktorzy serwisu Tom’s Hardware dotarli do informacji o nowych płytach głównych od Gigabyte dla procesorów Intel Comet Lake-S. Udało się to uzyskać z przesłanego dokumentu do organizacji Eurasian Economic Commission (EEC). Firma szykuje płyty głównej na chipsetach B460, H410, H470, Q470 i Z490. Jednym słowem Gigabyte zamierza zagospodarować praktycznie każdy segment cenowy.

Chipset Model płyty głównej
Z490 Gigabyte Z490 I Aorus Ultra
H470 Gigabyte H470N AX
B460 Gigabyte B460N AC

W zestawieniu znalazło się również kilka konstrukcji mini-ITX. W powyższej tabelce możecie zobaczyć ich pełną listę. Warto zaznaczyć, że producent szykuje również konstrukcje dla najbardziej wymagających użytkowników. Jesteśmy ciekawi, czy płyta będzie się nadawała do bicia rekordów w podkręcaniu jednostek Comet Lake-S.

Gigabyte Z490 I Aorus Ultra będzie należała do marki AORUS i powinna być podobna do obecnej konstrukcji Gigabyte Z390 I AORUS PRO WIFI. Niewykluczone, że producent zdecyduje się na umieszczenie najbardziej wydajnych podzespołów, jak ma to miejsce przy innych konstrukcjach z dopiskiem Ultra.

Gigabyte H470N AX to konstrukcja również z górnej półki, ale tym razem już mniej wypasiona. Tutaj widzimy dopisek AX, co sugeruje zastosowanie interfejsu WiFI w standardzie IEEE 802.11ax. KOnstrukcja powinna być bliźniaczo podobna do Gigabyte Z370N WIFI, którą mieliśmy okazję gościć na testach u nas.

Ostatni z modeli, czyli Gigabyte B460N AC to już średni segment rynkowy. Tutaj możemy się spodziewać rozsądnej konfiguracji w przyzwoitej cenie. Model ten powinien być następcą Gigabyte B360N AORUS GAMING WIFI, ale bez oznaczeni AORUS.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments