Wczoraj miała miejsce premiera procesora Core i9-7980XE. Jest to być 18 rdzeniowa i 36 wątkowa jednostka, rzekomy pogromca Ryzen Threadripper 1950X. Obecnie na papierze ten procesor jest najdroższą jednostką dla komputerów stacjonarnych. Kilku entuzjastów technologicznych otrzymało do swoich rąk wczesne próbki. Jednakże nie jest wiadome, czy są to już gotowe wersje, czy tylko przedprodukcyjne.

Benchmarki pochodzą od użytkownika o pseudonimie Coolenjoy. Testy przeprowadzono na płycie głównej ASUS APEX, skierowanej dla osób podkręcających sprzęt. Podczas testów w Cinebench odkryto, że taktowanie wszystkich rdzeni wzrosło do 4.2 GHz. Nie jest do końca pewne, czy to zaleta płyty, czy samego procesora.

Intel Core i9-7980XE - cinebench

Poniżej reszta wyników w benchmarkach:


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułMSI Z370I Gaming Pro Carbon AC – pierwsze zdjęcia nowego modelu
Następny artykułAMD ma w planach 12nm LP proces technologiczny
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.