Philips wprowadził do sprzedaży monitor 284E5QHAD. Posiada on matrycę MVA o przekątnej 28 cali i rozdzielczości natywnej 1920 × 1080 pikseli. Monitor został zostałw głośniki stereofoniczne o łącznej mocy 14 W, posiada czas reakcji 4ms oraz kąty widzenia wynoszące 176 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Maksymalna jasność to 300 cd/m², typowy współczynnik kontrastu wynosi 3 000:1, a szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1.

Philips 284E5QHAD

Użytkownik może regulować wysokość monitora do 130 mm, pochylać ekran w zakresie 5 stopni w przód i 25 stopni w tył. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

Prócz tego producent wyposażył Philips 284E5QHAD w głośniki oraz złącza: HDMI, MHL-HDMI, VGA, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Model ten pobiera zaledwie 14 W w normalnym trybie pracy. Monitor waży 4,7 kg przy wymiarach 663 × 485 × 237 mm (z podstawą).

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 284E5QHAD wynosi 1 199 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.


Poprzedni artykułTranscend CompactFlash 800x – układy NAND MLC toggle-mode i system korekcji błędów BCH
Następny artykułAMD APU serii A Kaveri
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.