Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, poszerzyła ofertę o model PHILIPS 276E8FJAB. Wykorzystuje on matrycę IPS o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Wyświetlacz posiada technologię PHILIPS Ultra Wide-Color, który sprawia, że wyświetlane kolory są żywsze i przez to obraz prezentuje się bardziej naturalnie dla ludzkiego oka.

Zastosowana matryca IPS ma bogatą przestrzeń barw (132% sRGB) i szerokie kąty widzenia (178 stopni w pionie i poziomie). Współczynnik kontrastu wynosi tu 1000:1, a maksymalna jasność podświetlenia to 350 cd/m². PHILIPS 276E8FJAB oferuje dwie technologie: Flicker-free oraz LowBlue. Pierwsza z nich ogranicza męczące wzrok migotanie wyświetlacza. Druga natomiast redukuje emisję niebieskiego światła.

Monitor wyposażony został w złącza: VGA, HDMI 1.4 oraz DisplayPort 1.2. W obudowie osadzono głośniki stereo o mocy 3 W każdy. Dodatkowo urządzenie posiada gniazdo słuchawkowe. Cechą wspólną z monitorami PHILIPS linii E jest przejrzyste menu ekranowe, obsługiwane za pomocą przełącznika przypominającego joystick. Urządzenie z podstawą waży tylko 4,69 kg.

PHILIPS 276E8FJAB w polskich sklepach zadebiutuje w maju. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 1699 zł.


Poprzedni artykułUkłady AMD Radeon RX Vega wyciekły na slajdach w czasie trwania NDA
Następny artykułDishonored 2 udostępnia w pełni grywalne demo
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.