Philips wprowadził do sprzedaży monitor Philips 241B7QUPEB. Urządzenie posiada ekran o bardzo wąskich ramkach, oparty na matowej matrycy IPS. Przekątna ekranu wynosi 24 cale, a rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Wspomniana wcześniej matryca IPS posiada 99% odzwierciedlenie barw sRGB. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, a jasność podświetlenia ekranu to 250 cd/m2.

Podstawę monitora stanowi SmartErgoBase, która pozwala na ustawienie monitora w najbardziej ergonomicznej dla danego użytkownika konfiguracji. Dostępne są następujące zakresy: góra, dół, wychylenie oraz pivot. Zużycie energii urządzenia wynosi zaledwie 14,2 W przy normalnym trybie pracy. Udało się to osiągnąć, dzięki zastosowaniu czujnika podczerwieni Philips PowerSensor. W czasie rzeczywistym steruje on jasnością matrycy, sprawdzając czy użytkownik korzysta z monitora. Philips 241B7QUPEB wyposażono w złącze USB 3.0 (upstream) pozwalające zamienić monitor w stację dokującą z aktywnym hubem portów USB.

Philips 241B7QUPEB

Matryca IPS obsługuje rozwiązania Flicker-Free oraz tryb LowBlue. Ze złączy znajdziemy VGA oraz USB 3.0. Philips 241B7QUPEB jest już dostępny na polskim rynku. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 1189 zł


Poprzedni artykułTitanic: Honor and Glory – udostępniono demo gry po kilku latach prac
Następny artykułHumble Bundle rozpoczęło promocję Humble Capcom Rising Bundle
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.