Intel zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego procesora – Pentium Gold G5620. Nowy chip zastąpi model Pentium Gold G5600 będący początkową stawką w ofercie. Nowa jednostka wyprodukowana została w 14 nm architekturze Coffee Lake. Na pokładzie znajdziemy 2 rdzenie i 4 wątki o maksymalnym taktowaniu 4 GHz. Prócz tego mamy również zintegrowaną kartę graficzną UHD Graphics 630 z 24 jednostkami wykonawczymi.

Procesor Pentium Gold G5620 wspiera do 64 GB pamięci operacyjnej DDR4-2400. TDP nowego modelu wynosi 65 W, a jego cena ma nieprzekroczyć 100 dolarów. Ciut dużo jak na taką jednostkę, gdzie za podobne pieniądze otrzymujemy Ryzen 3 2200G 🙂

Procesor ma się pojawić na początku marca.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułIntel Extreme Masters Katowice 2019 – stoiska na IEM Expo
Następny artykułEVGA GeForce GTX 1660 Ti XC BLACK GAMING – karta graficzna mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.