W sieci pojawiły się pierwsze informacje o nowym procesorze Intela – Pentium Gold G5600F. Nowy chip nie będzie miał wbudowanej karty graficznej, co sugeruje dopisek F na samym końcu. Nowa jednostka będzie wyprodukowana w 14 nm architekturze Coffee Lake. Na pokładzie znajdziemy 2 rdzenie i 4 wątki o maksymalnym taktowaniu 3.9 GHz. Jego TDP zostało ustalone na 54 W, zatem będzie idealny do zestawów mini-ITX.

Procesor Pentium Gold G5600F będzie wspierał najpewniej do 64 GB pamięci operacyjnej DDR4-2400. Nie jest znana obecnie cena tego modelu, ale powinna wynosić między 90 a 100 dolarów.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułZwycięska historia drużyny Astralis
Następny artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 419.35 – nowe sterowniki graficzne
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.