PCI-SIG udostępniła pierwsze informacje o nadchodzącym standardzie PCI Express 4.0. Jest to złącze służące do instalacji kart rozszerzeń na płycie głównej. Tak jak pisaliśmy we wcześniejszych newsach, nowa wersja zwiększa transfer do 16 GT/s. Jest to tym samym dwukrotny wzrost. Przepustowość natomiast wzrasta do 64 GB/s. Zwiększono także elastyczność oraz skalowalność złącza.

PCI Express 4.0

Pozwoli to lepiej wykorzystać je przy dyskach SSD, kartach graficznych, a także kartach sieciowych. Udoskonalono zarządzanie energią oraz zmniejszono opóźnienia. Zachowano oczywiście wsteczną kompatybilność ze standardem PCI Express 3.0.

Premiera nowego złącza w produktach ma nastąpić już w 2018 roku.


ŹRÓDŁOtechreport.com
Poprzedni artykułIron Galaxy prezentuje rozgrywkę w grze Extinction
Następny artykułSterowniki graficzne Intel 15.45.19.4678 z obsługą DiRT 4 i Tekken 7
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments