Firma Palit wprowadziła do swojej oferty kartę graficzną Palit GTX 1050 Ti KalmX. Model ten opartu na rdzeniu GP107-400 i posiada długość około 182 mm. Wspierane są następujące technologie: NVIDIA GameStream, NVIDIA G-SYNC Ready, OpenGL 4.5, Simultaneous Multi-Projection, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA GPU Boost 3.0, DirectX 12, Vulkan API.

Palit GTX 1050 Ti KalmX posiada bazowe taktowania wynoszące 1290 MHz i w trybie Boost wzrasta do 1392 MHz. Całość wspomagana jest przez 4 GB pamięci GDD5, która jest taktowana zegarem 7010 MHz. Za chłodzenie odpowiada dużej wielkości radiator, bez żadnego wentylatora. Dzięki temu karta jest całkowicie bezgłośna, aczkolwiek należy pamiętać o dobrej wentylacji w obudowie.

Karta nie wymaga dodatkowego zasilania. Na śledziu znajdziemy złącza HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 oraz Dual-Link DVI.


ŹRÓDŁOpalit.com
Poprzedni artykułAMD dementuje plotki o kompatybilności procesorów Ryzen z Windows 7 i 8.1
Następny artykułKolejne przecieki dotyczące cen procesorów AMD Ryzen
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.