Organizacja JEDEC, zajmująca się standaryzacją różnego rodzaju elektroniki, rozpoczęła prace nad specyfikacją pamięci operacyjnych DDR5. Opracowanie ma zająć kilka lub kilkanaście miesięcy i zakończyć się w przyszłym roku. DDR5 mają być oficjalnymi następcami standardu DDR4, które zagościły już na dobre na rynku. Nowe pamięci mają być dwa razy szybsze i bardziej energooszczędne od swoich poprzedników.

Według zapowiedzi, typowa kość pamięci ma mieć dwa razy większą pojemność, niż DDR4. Analitycy spekulują także, że standard DDR5 może wprowadzić całkowicie nowy typ pamięci, coś na wzór GDDR5X, HBM2 lub Optane.


ŹRÓDŁOjedec.org
Poprzedni artykułPosłuchaj emocjonującej muzyki z gry Sniper Ghost Warrior 3
Następny artykułCooler Master MasterLiquid Lite 120 – chłodzenie cieczą dla zwykłych użytkowników
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.