Firma nVidia zaprezentowała dziś kartę graficzną GeForce GTX 1070, która jest drugim modelem, opartym na architekturze mikroprocesorowej Pascal. Model ten zastępuje na rynku GeForce GTX 970. Podstawą karty jest rdzeń GP104-200-A1, wykonany technologii 16nm. Dostępne będą 1920 rdzenie CUDA, czyli mamy aktywnych 15 bloków SMM, po 128 rdzeni w każdym. Do tego dochodzą 64 jednostki ROP oraz 120 jednostek teksturujących. Wszystko wspomagane jest 8 GB pamięci GDDR5 na 256 bitowej szynie danych. Wydajność w obliczeniach pojedynczej precyzji wynosi aż 6.75 TFLOP/s.

nVidia GeForce GTX 1070

nVidia GeForce GTX 1070 zapewnia dwukrotnie większą sprawność energetyczną w porównaniu z produktem poprzedniej generacji. Pascal to 11-ta generacja architektury procesorów graficznych firmy NVIDIA, będąca następcą architektury Maxwell. Wstępne testy pokazywała rosnącą przewagę nad GeForce GTX Titan X, w zależności od zastosowanej rozdzielczości ekranu.

GeForce GTX 1070 posiada TDP na poziomie 150 Watów oraz wymaga tylko jednej 8-pinowej wtyczki zasilania. Na śledziu znajdują się złącza 3 x DisplayPort, DVI-D oraz HDMI 2.0b. Maksymalne taktowanie rdzenia ma wynieść 1600 MHz. Cena karty w dniu premiery wynosi 379 dolarów.


Poprzedni artykułESPORT NOW 2016 zakończone wielkim sukcesem
Następny artykułIntel Skull Canyon dostępny w sprzedaży w Polsce
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments