NZXT wprowadziło do swojej oferty pierwszą obudowę mini-ITX o nazwie Manta. Nowa obudowa będzie dostępna w czterech wariantach: Manta Matte White + Black (czarno-białej), Manta Matte Black (czarnej), Manta Matte Black + Red czarno-czerwonej) oraz Manta Matte Black (Windowless) (bez bocznego okna), a jej waga wynosi jedynie 7.2 kg. Jej wygląd jest dość ciekawy, ponieważ posiada zakrzywione panele z wzmocnionej stali, bardzo duże możliwości organizacji okablowania, a także miejsce na chłodnice systemu chłodzenia cieczą. NZXT Manta ma wymiary 245 x 426 x 450 milimetrów, dwa porty USB 3.0 u góry, dwa mini-jacki u góry, osiem gniazd zasilania dla wentylatorów PWM oraz podświetlany tył.

Pozostałe cechy obudowy NZXT Manta to:

  • dwie wewnętrzne zatoki w formacie 3,5 cala
  • trzy wewnętrzne zatoki w formacie 2,5 cala
  • dwa otwory na karty rozszerzeń
  • maksymalna wysokość systemu chłodzenia CPU: 160 milimetrów
  • maksymalna długość karty graficznej: 363 milimetry
  • maksymalna długość zasilacza: 363 milimetry
  • wentylacja: 2 x 140 lub 120 mm z przodu (2x 120 mm w zestawie), 2 x 140 lub 120 mm u góry, 120 mm z tyłu (w zestawie)
  • wyjmowalne filtry przeciwkurzowe
  • miejsca na chłodnice systemu WC: 2x 280 mm z przodu, 120 mm z tyłu

Sprzedaż obudów NZXT Manta w Europie ma ruszyć w przyszłym miesiącu. Sugerowana cena detaliczna netto dla strefy Euro wynosi obecnie 140 euro.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułnVidia wprowadza kartę GeForce GT 710, opartą na architekturze Kepler
Następny artykułAMD przedstawia GPUOpen – nową inicjatywę dla deweloperów gier, CGI oraz programistów oprogramowania obliczeniowego
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.