NVIDIA zaprezentowała kartę graficzną GeForce GTX 1080 Ti. Jest to obecnie najmocniejszy model na architekturze Pascal w ofercie dla klientów komputerów osobistych. Nową kartę wyposażono w 3584 rdzenie CUDA oraz 11 GB pamięci GDDR5X następnej generacji o wyjątkowej przepustowości 11 Gb/s. Jej wydajność w grach jest większa o 35% w porównaniu z kartą GeForce GTX 1080.

Karta GeForce GTX 1080 Ti posiada 12 miliardów tranzystorów, wyprodukowanych z użyciem najnowocześniejszego procesu FiNFET. Za zasilanie odpowiada siedmiofazowy układ zasilający z 14 wysokowydajnymi podwójnymi tranzystorami unipolarnymi. Warto wspomnieć o obsłudze nowoczesnych technik graficznych: 4K, VR, NVIDIA G-SYNC HDR i NVIDIA GameWorks.

GeForce GTX 1080 Ti

Karty graficzne GTX 1080 Ti, w tym model NVIDIA Founders Edition, będzie można kupić u partnerów firmy NVIDIA na całym świecie od dnia 10 marca, w cenach od 699 USD. Zamówienia w przedsprzedaży będą przyjmowane na stronie internetowej NVIDIA od godz. 17:00 w dniu 2 marca.

GeForce GTX 1080 Ti


Poprzedni artykułObsidian Entertainment zebrało 4.4 mln dolarów na Pillars of Eternity II
Następny artykułAOC AGON pokaże swoje monitory podczas Intel Extreme Masters Katowice 2017
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.