W Internecie pojawiły się zrzuty ekranu z prezentacji przez nVidia nowego modelu karty graficznej – GeForce GTX 1060 3GB. Jak możemy zauważyć jest to znana wszystkim karta GeForce GTX 1060, jednakże posiadająca 3 GB pamięci GDDR5 oraz co ważne, jedynie 1152 rdzenie CUDA. Jest to bardzo niepokojące, ponieważ do tej pory firma nie wprowadzała dwóch modeli o takim samym oznaczeniu, z różną ilością RAMu i rdzeniu CUDA.

nVidia GeForce GTX 1060 3GB

Patrząc jednak historycznie, to pierwotnie wydany GTX 1060, powinie nosić oznaczenie GTX 1060 Ti, natomiast nowo zaprezentowany powinien być GTX 1060 po prostu. Jeżeli chodzi o TDP to pozostaje ono niezmiennie 120 W. Ze slajdów można wyczytać także taktowanie rdzenia na poziomie 1.7 GHz.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułCrush Online wchodzi w ostatni trzeci etap zamkniętych beta-testów
Następny artykułnVidia GeForce Game Ready Driver 372.5 z obsługą kart mobilnych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.