Firma NVIDIA powoli zakończyła produkcję niektórych kart graficznych z rodziny Maxwell. Jest to związane bezpośrednio ze zbliżającą się premierą kolejnej generacji kart graficznych, opartych na architekturze Pascal. Z doniesień portalu HWBattle możemy się dowiedzieć o wstrzymaniu produkcji chipów GeForce GTX 980, GTX 970 oraz GTX 980 Ti.

Na miejsce dwóch pierwszych pojawią się odpowiednio modele GeForce GTX 1080 oraz GeForce GTX 1070. W późniejszym okresie możemy się także spodziewać zaprzestania produkcji układów GTX 960 i GTX 950, i wprowadzenie na ich miejsce modeli GTX 1060 i GTX 1050.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułiiyama XB2483HSU-B2DP dostępny w Polsce
Następny artykułSCS Software powiększy infrastrukturę drogową w Vive la France!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.