Premiera kart graficznych NVIDIA Volta, czyli GeForce GTX serii 11 planowana jest na koniec tego roku. W sieci pojawiły się informacje, jakoby najmocniejsze modele, czyli GTX 1180 i GTX 1170 miały otrzymać pamięci GDDR6. O nowych pamięciach dla kart graficznych jest już głośno od jakiegoś czasu. Póki co produkcję zapowiedziały jedynie trzy firmy: Samsung, SK Hynix oraz Micron. Co jeszcze ciekawsze, chipy do Samsunga posiadają przepustowość na poziomie 18 Gb/s. Natomiast te od SK Hynix 16 Gb/s.

Część osób sugeruje, że GDDR6 od Samsunga trafią do modelu GeForce GTX 1180. Natomiast te od SK Hynix pojawią się w karcie GeForce GTX 1170.

W kwestii pamięci Micron, to sugeruje się na początek przepustowości na poziomie 12 – 14 Gb/s. Etap ulepszania całe procesu produkcji GDDR6 powinien skutkować wzrostem do nawet 16 Gb/s.


ŹRÓDŁOtweaktown.com
Poprzedni artykułIntel wprowadza 9 nowych procesorów Coffee Lake-S
Następny artykułIntel prezentuje nowe chipsety H310, B360 i H370 dla płyt głównych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.