Firma nVidia wprowadziła do sprzedaży kartę graficzną GeForce GTX 960. Model ten ma być następcą karty GeForce GTX 760 z rdzeniem Kepler. Podstawą karty GeForce GTX 960 jest rdzeń GM206, ze 1024 jednostkami CUDA, czyli mamy aktywnych 8 bloków SMM, po 128 rdzeni w każdym. Prócz tego producent wyposażył model w 32 jednostki ROP oraz 64 jednostki teksturujące. Całość wspomagana jest przez 2 GB pamięci GDDR5 na 128 bitowej szynie danych.

Nowe jednostki bazują na architekturze Maxwell 2.0, która jest 10-tą generacją architektury procesorów graficznych firmy NVIDIA. Całość wykonano w tradycyjnej 28 nm litografii. TDP dla tej karty wynosi 120 Watów. Dużym

Karty graficzne nVidia GeForce GTX 960 są dostępne już dziś od wiodących producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point Of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowane ceny brutto to 1400 – 1600 zł, w zależności od specyfikacji.

W Polsce można ją nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Komputronik, Morele, Proline i X-KOM oraz w gotowych zestawach komputerowych przygotowanych przez firmy Komputronik i X-KOM.


Poprzedni artykułMSI Z97I GAMING ACK – model idealny dla graczy lubiących małe komputery
Następny artykułIntel Extreme Masters Katowice 2015 z turniejami gier i wystawami elektroniki użytkowej
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments