Firma nVidia zaprezentowała kartę graficzną GeForce GTX 780 Ti. Model ten zbudowany jest w oparciu o 28 nm rdzeń graficzny Kepler. Na pokładzie znajdziemy 3GB pamięci GDDR5 z 384-bitową magistrala systemową, 2880 rdzeni CUDA o taktowaniu 875 MHz, 48 jednostek ROP oraz 240 jednostek teksturujących. Dzięki technologii Boost 2.0 taktowanie rdzenia może wzrosnąć do 928 MHz.

Szybkość wypełniania pikselami wynosi 42,1 gigapiks./s, szybkość wypełniania teksturami wynosi 210,2 gigateks./s, przepustowość pamięci natomiast równa się 336 GB/s.

nVidia GeForce GTX 780 Ti obsługuje technologie Microsoft DirectX 11.1, OpenGL 4.3, PCI-Express 3.0, nVidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX oraz 4-way SLI. Obudowa posiada zielony podświetlany napis GEFORCE GTX, chłodzenie zostało wykonane w technologii Vapor Chamber z turbiną. Na śledziu znajdziemy porty: Dual Link DVI-I, Dual Link DVI-D, DisplayPort, HDMI, a do zasilania potrzebne są dwie wtyczki: sześciopinowa oraz ośmiopinowa.

Źródło: geforce.com

Poprzedni artykułGigabyte GA-F2A88XM-HD3 z obsługą procesorów FM2+
Następny artykułSapphire R9 290 – układ Hawaii Pro od Sapphire
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.