Serwis Videocardz.com dotarł do ciekawych informacji, dotyczących kart graficznych NVIDIA. Okazuje się, że firma szykuje premierę modelu GeForce GTX 1160! Jest to bardzo niespodziewana wiadomość, zważywszy na fakt, że w styczniu ma nastąpić premiera GeForce RTX 2060. Wygląda więc na to, że NVIDIA zamierza utrzymywać dwie linie produktowe. Podobnie, jak to obecnie robi AMD.

Według wstępnych informacji karta GeForce GTX 1160 oparta by była na rdzeniu TU116, nie mającym rdzeni RT oraz Tensor. Te pierwsze odpowiadają za śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. Mowa tutaj oczywiście o ray-tracingu, który obecnie dostępny jest jedynie w Battlefield V. Drugie rdzenie odpowiadają natomiast za sztuczną inteligencją. Wygląda więc na to, że nowa karta będzie miała jedynie shadery Turing, pamięci GDDR6, a także obsługę DirectX 12. Nie podano niestety specyfikacji, ale powinna być podobna do RTX 2060.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułOficjalnie: VIRTUS.PRO Z NOWYM SKŁADEM !!
Następny artykułShuttle XPC cube SH310R4 – minikomputer do samodzielnego składania
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments