Serwis Videocardz.com dotarł do ciekawych informacji, dotyczących kart graficznych NVIDIA. Okazuje się, że firma szykuje premierę modelu GeForce GTX 1160! Jest to bardzo niespodziewana wiadomość, zważywszy na fakt, że w styczniu ma nastąpić premiera GeForce RTX 2060. Wygląda więc na to, że NVIDIA zamierza utrzymywać dwie linie produktowe. Podobnie, jak to obecnie robi AMD.

Według wstępnych informacji karta GeForce GTX 1160 oparta by była na rdzeniu TU116, nie mającym rdzeni RT oraz Tensor. Te pierwsze odpowiadają za śledzenie promieni w czasie rzeczywistym. Mowa tutaj oczywiście o ray-tracingu, który obecnie dostępny jest jedynie w Battlefield V. Drugie rdzenie odpowiadają natomiast za sztuczną inteligencją. Wygląda więc na to, że nowa karta będzie miała jedynie shadery Turing, pamięci GDDR6, a także obsługę DirectX 12. Nie podano niestety specyfikacji, ale powinna być podobna do RTX 2060.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Oczywiście w takiej karcie graficznej NVIDIA może wcale nie dodawać jednostek Tensor i RT. Byłyby one całkowicie zbędne, zważywszy na moc obliczeniową oferowaną przez ten model. Oznaczałoby to także stworzenie nowej odmiany rdzenia i nowe oznaczenie. Już teraz krążą plotki o GeForce GTX 1160. […]